Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Березень 2021 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

У ЛІКАРНЯХ ОБЛАСТІ 67 % КОВІДНИХ ЛІЖОК ЗАБЕЗПЕЧЕНІ КИСНЕМ

19 листопада на сесії Запорізької обласної ради було підтримано рішення про забезпечення обласної інфекційної клінічної лікарні системою постачання кисню. Власне, про це та ситуацію щодо забезпечення киснем лікарень області розповіла громадянам заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва в ефірі каналу «Суспільне Запоріжжя». Крім того, посадовиця розвіяла «фейкові» новини стосовно ситуації з ненарахуванням доплат медикам «швидкої» і відсутності вільних ліжок.

На сьогодні у Запорізькій області для лікування хворих на COVID-19 розгорнуто 1882 ліжка. Це лікарні, які мають договори із Національною службою здоров’я України і де є можливість надавати якісну медичну допомогу пацієнтам. У них проходять лікування ті хворі, в яких тільки підозра на ковід, та ті, що вже мають підтверджений діагноз.

За оперативною інформацією, із 1882 ліжок 1271 забезпечено киснем. Це становить 67%.

Для забезпечення лікарень киснем Запорізька область отримала субвенцію з державного бюджету. Наша сума допомоги від держави склала 56,6 мільйонів гривень.

Наразі швидкими темпами проходить забезпечення лікарень киснем. Ремонтуються кисневі магістралі, що наявні в медичних закладах. Створюються нові кисневі мережі і поступово здійснюються поставки нових кисневих концентраторів. За кошти державної субвенції закуплено 300 апаратів.

Ми вже розпочали розподіляти цей кисневий мобільний парк на заклади Запорізької області, де лікуються хворі на COVID-19. До вашої уваги декілька цифр: Бердянськ отримає 35 концентраторів, Токмак – 18, Пологи – 20, Василівка – 10, Кам’янка-Дніпровська – 13 і так далі. Ми розподіляємо ці апарати для того, щоб підтримати медичні заклади, поки вони проводять поточні ремонти та монтують нові централізовані мережі постачання кисню. Крім того,проводиться навчання медичного персоналу щодо правил користування та обслуговування кисневих концентраторів. Чергову партію кисневих концентраторів очікуємо 30 листопада, - прокоментувала ситуацію з киснем Олена Теряєва.

За кошти, виділені із державного бюджету, в медичних закладах вже створено 257 додаткових кисневих точок централізованої кисневої мережі. Наприклад, 80 точок в Мелітополі, 24 точки в Оріхові, 18 - у Вільнянську.

Олена Теряєва також спростувала «фейки» стосовно відсутності вільних ліжок.

Зараз, у нас із 1882 ліжок вільними є 537. Також є вільні ліжка з киснем – 399. Ми маємо інформацію по кожній лікарні, по кожному ліжку. Наприклад, місто Запоріжжя. Міська лікарня № 1: зайнято 18 ліжок, вільними є 72, із них також вільні 8 ліжок, забезпечених киснем. Міська лікарня №2: зайнято 86 ліжок, вільні – 34, в тому числі, 11 з киснем. Не має вільних ліжок з киснем в міській лікарні №7, але є 18 вільних без кисню, - наголосила на справжніх цифрах Олена Теряєва. - Ми проводимо моніторинг щодня, рахуємо, скільки ліжок додається з киснем. Бо розуміємо, що кисень - це життя людей, а медичні працівники не мають вибирати, хто буде дихати, а хто ні. І я дуже вдячна місту Запоріжжя, що вони своїм коштом оснащували медичні заклади і закупили кисневі концентратори. 101 кисневий концентратор отримали заклади Запоріжжя і ще планується закупівля 130, - додала заступниця голови ОДА.

Заступниця голови облдержадміністрації також прокоментувала "новини", що повідомляють про відмови в госпіталізації хворих на ковід.

Це міф. У людей є страх і впевненість, що вони повинні лікуватися виключно в лікарняному закладі на стаціонарну відділенні. Але в нас є чіткі протоколи, за якими показаннями пацієнт повинен бути госпіталізований, а за якими станами лікарі мають наглядати, надавати консультацію, моніторити стан здоров’я своїх пацієнтів, але лікування проходить в амбулаторних умовах. Це виключно медичні показання для госпіталізації. Ми маємо вільні ліжка та кисень. Але рішення про госпіталізацію приймає сімейний лікар. саме він, розуміючи стан пацієнта, буде визначати маршрут хворого, - підкреслила Олена Теряєва.

Департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації було проведено нараду з лікарями, щоб ще раз нагадати протокол дій, показання для госпіталізації і щоб не допустити появи фейків та паніки серед населення.

Окремо Олена Теряєва зупинилася на розвіюванні "фейків" щодо ситуації із виплатами медикам "швидкої", які взаємодіють із хворими на ковід.

Я хочу сказати цифрами. Всі працівники екстреної медичної допомоги, що обслуговували виклик з ковід, отримують доплати. Кількість таких випадків рахується та потім визначається сума доплати до заробітної плати. Запорізька служба екстреної медичної допомоги отримала відповідний «пакет» від НСЗУ на роботу з пацієнтами із ковід. Вже проведено оплату на суму 120 млн 152 тисячі гривень за весь період. Наприклад, якщо лікар працює з ковід і має лабораторно підтверджені випадки, то його заробітна плата із доплатами складає 18 тисяч, фельдшера "швидкої" – 20 тис гривень, – зазначила Олена Теряєва.

Департамент інформаційної діяльності та зв'язків з громадськістюП'ятниця, 20 Листопада 2020 16:04 | Переглядів: 185

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання