Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Жовтень 2020 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Уже не перший рік в Україні наприкінці листопада стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Дана акція проводиться з 25 листопада по 10 грудня щорічно, тому і 2019 рік не став виключенням.
За статистикою кожна п’ята українська жінка страждає від сімейного насильства, кожен третій чоловік був свідком насильства батька над матір’ю, і тільки половина українців знають як розпізнати економічне насильство. Тому така інформаційно-просвітницька робота є вкрай важливою для нашої держави.
Гуляйпільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, як завжди, долучився до проведення акції «16 днів проти насильства». Спеціалістами Центру розроблено план заходів, які спрямовані на привернення уваги жителів Гуляйпільщини до насилля та підвищення обізнаності населення про таке явище.
Ефективним засобом тлумачення поняття «насильства» та його видів є інформаційна виставка під назвою «Насильство в сім’ї: як захиститися?», яка розміщена у приміщенні Гуляйпільського РЦСССДМ. Клієнти Центру безперешкодно мають змогу отримати інформацію щодо організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства у сім’ї.
Із молодими особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, спеціалістами Центру спільно із представником Гуляйпільського бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги на базі Гуляйпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області 26 листопада 2019 року проведено годину спілкування «Насильство – злочин». На даному заході було розглянуто поняття «насильство» та нововведення у нормативно-правову базу, що передбачає зміни щодо відповідальності кривдника за вчинення домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Також профілактично-просвітницька робота проводилась і серед підростаючого покоління. 3 грудня 2019 року представники ГРЦСССДМ завітали до Гуляйпільської спеціалізованої школи I-III ступенів, де поспілкувалися із учнями 9-11 класів. Для них організовано та проведено бесіду з елементами тренінгу «Розірви коло – зупини насильство». У ході роботи було розтлумачено термін «насилля», розглянуто його види та форми, обговорено особливості проявів насилля по відношенню до дітей. До уваги школярів були запропоновані відеоролики, які містять інформацію про запобігання насильства у сім’ї.
Не могли оминути своєю увагою і найчисленнішу категорію клієнтів нашого Центру – сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. Із вище згаданою категорією була проведена як індивідуальна робота, так і групова. Серед сімей та осіб проводилася роз’яснювальна робота щодо попередження домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також акцентувалася увага на проведенні Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Також 5 грудня 2019 року на базі Гуляйпільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із представником Гуляйпільського бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги та працівником поліції було проведено бесіду «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання» для сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. У ході заходу розглянуто суть насильства, його види, поняття сімейного конфлікту, як привід до насильницьких дій та проявів, а також ефективних шляхів вирішення суперечок. Спеціаліст Гуляйпільського бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіла про види покарання за вчинення домашнього насильства та взагалі, про понесення відповідальності за свої дії. А працівник поліції донесла до слухачів особливості поліцейської роботи щодо попередження домашнього насильства, а також про методи реагування правоохоронних органів на такі протиправні діяння. Слухачі також активно приймали участь у заході, обговорювали почуту інформацію та не залишались пасивними.
Ще одним дієвим засобом розповсюдження інформації серед населення є рейд вуличної соціальної роботи. Даний захід планується провести 10 грудня 2019 року на центральних вулицях нашого міста.
Розв’язати проблему насильства та боротися з таким явищем можна тільки усім разом, що включає в себе і органи державної влади, і громадські організації, і активне суспільство, і кожного громадянина окремо. Тільки спільними зусиллями можна змінити ситуацію, яка склалася в Україні.

 

Гуляйпільський ЦСССДМ

 Вівторок, 10 Грудня 2019 09:59 | Переглядів: 223

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання