Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Гуляйпільської районної ради до Президента України та Верховної ради України

  ЗВЕРНЕННЯ депутатів Гуляйпільської районної ради до Президента України та Верховної ради України щодо необхідності продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

   Перехідними положеннями Земельного кодексу України встановлюється мораторій на продаж чи іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення до врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення але не раніше 1 січня 2020 року.
  13 листопада цього року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який розроблений з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України. Цим проектом пропонується з 01.10.2020 року скасувати заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.
  Не викликає жодних сумнівів необхідність дотримання конституційних прав громадян та розробки відповідних нормативно-правових актів про що зазначається у Земельному кодексі України. Проте, підняте питання потребує широкого обговорення, оскільки скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є кроком, який виходить далеко за рамки сьогодення та визначає подальшу долю не тільки аграрного сектору, а і всієї країни на десятиріччя вперед.
  Висловлюючи позицію аграріїв Гуляйпільського району, вважаємо, що обмеження в розпорядженні землями сільськогосподарського призначення є економічно, соціально і політично обґрунтованими, оскільки забезпечують продовольчу безпеку і цілісність України як держави. Цілком розділяємо занепокоєння, що скасування мораторію може призвести до скуповування земельних паїв великими агрохолдингами та корпораціями, які вже володіють мільйонами гектарів. Це, в свою чергу, призведе до фактичного знищення малих та середніх сільськогосподарських підприємств, які є основою аграрної складової економіки. На думку аграріїв району – ключовим кроком до ринку землі має бути наявність доступних фінансів для фермерів.
  Окрім цього, проектом закону №2178-10 пропонується встановити обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб у обсязі не більше 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України. Вважаємо таку цифру завищеною.
Крім того, вважаємо:
- необхідно переглянути питання концентрації 213,0 тис.га сільгоспугідь в одних руках, це занадто великі обсяги;
- вирішити питання на законодавчому рівні щодо створення Земельного банку, держава повинна мати можливість бути покупцем земельних паїв з подальшим наданням їх в оренду, та закріпити першочергове право довготермінової оренди (викупу) за користувачами, які на момент продажу земельних паїв були їх орендарями.
Також, аналіз закону №2178-10 дає підстави стверджувати про наявність законодавчих прогалин, через які земля може опинитися у власності іноземців.
На підставі вище викладеного, ми, депутати Гуляйпільської районної ради проти продажу землі і звертаємося до
1) Президента України: провести Всеукраїнський референдум з метою з’ясування думки українців щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення згідно з доопрацьованим до другого читання проектом закону №2178-10;
2) Верховної Ради України: продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до отримання результатів Всеукраїнського референдуму.
   Звернення прийняте на сорок п’ятій позачерговій сесіії Гуляйпільської районної ради сьомого скликання 26 листопада 2019 рокуПонеділок, 02 Грудня 2019 10:26 | Переглядів: 179

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання