Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Жовтень 2020 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

Костянтин Бриль: «Ми маємо об’єднати зусилля влади та всіх зацікавлених осіб, аби подолати розкрадання кабелю»

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада з керівниками підприємств, діяльність яких пов’язана з металобрухтом, з питання протидії розкраданню кабельно-провідникової продукції та промислового обладнання.

На початку заходу Костянтин Бриль зазначив, що сьогодні в Запорізькій області склалася загрозлива ситуація, пов’язана зі збільшенням кількості випадків зловмисного пошкодження та розкрадання майна і обладнання Запорізької філії ПАТ «Укртелеком», ПАТ «Запоріжжяобленерго», Запорізької дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Придніпровська залізниця», ЗКП ГЕТ «Запоріжелектротранс».

- Нещодавно було проведено нараду, де було обговорено це питання. Проте на сьогодні випадки навмисного пошкодження та крадіжок майна цих підприємств продовжуються. Хочу наголосити, що крадіжка кабелю стала проблемою національної безпеки, а також питанням соціальної напруги. Адже існує певна категорія людей, що не можуть скористатися послугами мобільних операторів, а відповідно без стаціонарного телефону не можуть навіть викликати швидку чи пожежників. Тож нині маємо об’єднати зусилля влади та всіх зацікавлених осіб, аби подолати правове свавілля, - наголосив Костянтин Бриль.

Як повідомив директор Запорізької філії ПАТ «Укртелеком» В’ячеслав Вітульов, у 2016 році скоєно 2552 крадіжки кабельних ліній зв’язку. За 6 місяців поточного року вже скоєно 1217 крадіжок кабелю та 226 пошкоджень кабельних ліній зв’язку. Викрадено більше 4000 фрагментів кабельних ліній зв’язку, що становить майже 210 км. Без послуг зв’язку та Інтернету на цей час залишається майже 52 тис. абонентів області.

За даними ПАТ «Запоріжжяобленерго», в цьому році на підприємстві було зареєстровано 46 крадіжок кабелю лінії зв’язку. Загальні матеріальні збитки товариства склали понад 2,9 млн. грн. Майже всі випадки викрадення трансформаторного обладнання, дроту та кабелю лінії зв’язку приводили до порушення безперебійного постачання електроенергії споживачам.

Як повідомила інструктор організації служби Дніпровського загону воєнізованої охорони «Запорізька дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Оксана Макаренко, за 6 місяців 2017 року зареєстровано 59 випадків розкрадання пристроїв інфраструктури залізниці, збитки склали 338,8 тис. грн. Крім цього, було зареєстровано 56 випадків навмисного розкрадання та пошкодження пристроїв сигналізації та зв’язку на загальну суму 159,8 тис. грн. (з урахуванням фактичних збитків та відновлення 463,3 тис. грн.) та шість випадків крадіжок контактного проводу (409 м контактного проводу).

Представники ЗКП «Запоріжелектротранс» повідомляють, що з початку 2017 року здійснено 38 випадків крадіжок трамвайних, тролейбусних ліній та інших металевих елементів на суму 972 тис. грн. Викрадено 1845 м трамвайних, тролейбусних ліній, 486 кг мідної обмотки, 2844 кг металобрухту чорних металів, 1700 кг трансформаторного мастила, 211 мікросхем, два роз’єднувачі, один вимикач, трансформаторні фільтри.

Зі свого боку, представники Нацполіції регіону повідомили, що впродовж 2017 року слідчими підрозділами територіальних відділів поліції ГУ НП у Запорізькій області до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 1686 кримінальним правопорушенням, пов’язаним із розкраданням кабельно-провідникової продукції та телекомунікацій в області. В тому числі 933 з них пов’язані з розкраданням кабельної продукції ПАТ «Укртелеком». У 444 кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами учинення кримінальних правопорушень цієї категорії, досудове розслідування закінчено та скеровано до суду з обвинувальними актами для розгляду по суті. За результатами проведеного досудового розслідування у 346 кримінальних провадженнях слідчими підрозділами прийняті рішення про їх закриття у зв’язку з відсутністю відомостей про вартість викраденого майна або його перебування на балансі підприємств. На теперішній час досудове розслідування триває по 896 кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами розкрадання кабельно-провідникової продукції.

Окрему увагу Костянтин Бриль приділив підприємствам, що працюють у сфері переробки та приймання металобрухту. На сьогодні в області діють близько 100 промислових майданчиків спеціалізованих підприємств із заготівлі, переробки металобрухту кольорових та чорних металів, з яких 25 отримали акти обстеження облдержадміністрації щодо відповідності вимогам законодавства, пов’язаного з металобрухтом.

На сьогодні райдержадміністраціями та міськвиконкомами міст обласного значення проводиться моніторинг господарської діяльності спеціалізованих підприємств та їх приймальних пунктів. Разом з тим, зі 100 промислових майданчиків на 31 районні та міські робочі групи не були допущені для проведення моніторингу.

Тож заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін наголосив, що до 15 серпня комісія ОДА прийматиме всі заявки та пропозиції щодо співпраці, аби налагодити моніторинг підприємств та їх приймальних пунктів.

Наостанок Костянтин Бриль підкреслив, що до розв’язання проблеми крадіжки кабелю мають приєднатися фахівці прокуратури та СБУ, аби допомогти Нацполіції побороти діяльність злочинних угрупувань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюЧетвер, 03 Серпня 2017 07:51 | Переглядів: 547

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання