Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Жовтень 2020 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

Запорізька область отримає субвенцію на соціальне житло для дітей-сиріт

Про це під час селекторної наради з керівниками територій повідомив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Субвенція передбачена на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво чи придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

За словами посадовця, у рамках реформування системи інституційного догляду та виховання дітей Верховною Радою України прийнято рішення про виділення з державного бюджету коштів на ці цілі. А смае, законопроектом передбачено спрямування субвенції загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво чи придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також виготовлення проектно-кошторисної документації. Обсяг субвенції обласним бюджетам становить 277 млн. 726,7 тис. грн., із яких Запорізькій області виділено 18 млн. 664 тис. грн.

- У нас є реальна можливість придбання приміщень для створення дитячих будинків сімейного типу, придбання соціального житла для дітей-сиріт. Наразі необхідно зробити ретельний аналіз потреб влаштування дітей-сиріт та осіб, які перебувають на квартирному обліку. На сьогодні є проекти постанов Кабінету Міністрів України щодо використання зазначених коштів, тому головне завдання районних державних адміністрації, міських виконавчих комітетів - опрацювати питання щодо визначення конкретних об’єктів, які можливо було би придбати. Прошу поставитися до вирішення цього питання вкрай серйозно та сумлінно, залучити до цієї роботи максимальне коло причетних структур: управління комунального будівництва, земельні кадастри та інші структури, до компетенції яких належить ця проблематика, - наголосив Едуард Гугнін.

За інформацією начальника Служби у справах дітей Антоніни Матвеєвої, на обліку територіальних служб у справах дітей перебуває 3754 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В сім’ях громадян проживає 3303 дітей. У черзі на отримання житла перебуває близько 1,5 тисячі осіб зазначеної категорії.

Довідково: за 2016 рік створено 18 прийомних сімей, куди влаштовано 49 дітей. Всього в області діє 201 прийомна сім’я, де виховується 405 дітей. Крім цього, в області проживає дев’ять прийомних сімей з 15 дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб. Тож загалом державну соціальну допомогу за принципом «гроші ходять за дитиною» отримує 210 прийомних сімей із 420 дітьми. У 2016 році створено чотири дитячих будинки сімейного типу з 29 дітьми. Таким чином нині в області функціонує 27 дитячих будинків сімейного типу зі 174 вихованцями. З урахуванням дитячих будинків сімейного типу, які переселилися із зони АТО, в області налічується 31 дитячий будинок сімейного типу, де проживають 199 вихованців.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюСереда, 02 Серпня 2017 16:55 | Переглядів: 487

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання