Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Листопад 2019 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24  

Пошук

Новини

Про діяльність Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області в напрямку правоосвітньої роботи в навчальних закладах

Враховуючи перспективність роботи саме з молоддю, Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області (далі - Управління) особливу увагу приділяє правоосвітній роботі в начальних закладах.
У ній беруть участь представники Координаційної ради молодих юристів при Управлінні (далі - КРМЮ), науковці, практики юридичного спрямування, використовуються як традиційні, так і новітні засоби правового навчання.
Протягом 2019 року діють правові лекторії у 8 середніх і вищих навчальних закладах міста Запоріжжя й Запорізької області. Фахівці Управління спільно з членами КРМЮ використовують під час проведення правоосвітніх заходів інтерактивні форми роботи, відеоролики та інформаційні матеріали Міністерства юстиції України, Управління, КРМЮ.
Під час роботи лекторіїв для учнів, студентів з початку 2019 року проведено 13 лекцій за темами: «Захист прав споживачів», «Зупинимо дискримінацію та булінг», «Герої кібербезпеки – як захистити себе від кібербулінгу», «Уроки права. Уроки життя», «Ні!» домашньому насильству», «Ми різні, але права у нас рівні», «Який юрист потрібен ринку праці?» та ін.
Правоосвітня лекційна робота Управління охоплює й інші навчальні заклади.
Так, у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!» (далі – проект ЯМП!) фахівцями Управління та його структурних підрозділів у містах і районах Запорізької області в лютому цього року проведено масштабну кампанію «Стоп булінг!». Охоплено 50 % закладів загальної та професійно-технічної середньої освіти (293 уроки в школах і 25 уроків у закладах професійно-технічної освіти), 70 % шкіл-інтернатів (26 уроків) і 50 % дитячо-юнацьких спортивних шкіл Запорізької області (90 уроків).
Також фахівці Управління разом із представниками КРМЮ провели протягом березня-червня 2019 року понад 180 заходів для учнів та їх батьків у рамках кампанії «Відповідальне батьківство».
Крім того, в березні-квітні 2019 року фахівці Управління під час кампанії «Я маю право голосу» провели 103 правопросвітницькі заходи в навчальних закладах стосовно виборчих прав громадян, порядку їх реалізації та захисту.
Усього протягом півріччя фахівцями Управління спільно з членами КРМЮ, соціальними партнерами проекту ЯМП! проведено 513 правопросвітницьких заходів у навчальних закладах, якими охоплено 10835 осіб.
Заходи проводилися у формах лекцій-бесід, правових воркшопів, інтелектуальних спарингів, правових кінолекторіїв, майстер-класів, квест-ігор, правових коучингів за темами: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», «Відповідальне батьківство», «Виборчі права та виборчі процедури до, під час та після голосування на виборах», «Права дитини згідно з міжнародними та національними правовими актами», «Знайди свій безпечний шлях» тощо.
Окремо слід зазначити, що Управлінням у рамках проекту Міністерства юстиції України «Від мрії до дії», спрямованого на профілактику правопорушень серед дітей та підлітків, організовано та проведено спільно з соціальними партнерами проекту ЯМП! 6 екскурсій для школярів, зокрема, в Бердянську виправну колонію (№ 77), до кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, до Головного управління національної поліції у Запорізькій області, до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області та у військову частину №3029.
З нагоди святкування Дня Соборності України 22 січня 2019 року фахівці Управління разом із представниками КРМЮ за сприяння та безпосередньої участі соціальних партнерів проекту ЯМП! провели інтерактивну гру «Країна гідності» для студентської молоді. Учасники гри відпрацювали навички розробки стратегії розвитку країни на найближчі п’ять років, обговорили шляхи забезпечення соціальних прав, вирішення існуючих державних проблем.
Також 24 лютого 2019 року за участю фахівців Управління проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства у 2018/2019 навчальному році.
Також 22 березня 2019 року проведено правопросвітницький захід «Жива бібліотека правознавця» для учнів старших класів за участі працівників Управління спільно з КРМЮ та Регіональним-науково-методичним центром «Освіта та громадянське суспільство Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Запорізької обласної ради». Під час заходу учні спілкувалися з практикуючими юристами – членами КРМЮ, які відповіли на такі питання, як захисти свої права, як вибрати життєвий шлях, як стати успішним.
Протягом квітня-травня 2019 року Управлінням спільно з КРМЮ, громадськими та іншими організаціями організовано та проведено регіональний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!», приуроченого до Дня захисту дітей.
Під час проведення Конкурсу до організаційного комітету надійшло 223 роботи, за результатами визначено 17 переможців регіонального етапу, які посіли І-ІІІ місця. Переможцями стали учні навчальних закладів міст Запоріжжя, Гуляйполе, смт. Новомиколаївка та сіл Олексіївка Більмацького району, Успенівка Гуляйпільського району, Мала Білозерка Василівського району Запорізької області. Нагородження переможців відбулось 31 травня 2019 року в Запорізькій обласній бібліотеці для дітей «Юний читач» під час сімейного бібліофестивалю «Відкриваємо двері в літо».
З нагоди Дня захисту дітей 01 червня 2019 року фахівці Управління взяли участь у широкомасштабному святі «Фестиваль сім’ї». На локаціях Управління для дітей було проведено правові ігри та вікторини, крім того, дорослі могли отримати безоплатні юридичні консультації.
Правове виховання учнівської молоді не припиняється навіть із настанням канікул. У червні 2019 року фахівці Управління провели 7 правопросвітницьких заходів у літніх пришкільних таборах, які працюють у Запорізькому багатопрофільному ліцеї № 62, Запорізькому колегіумі «Елінт», Центрі науково-технічної творчості молоді «Політ» та Запорізькій загальноосвітній школі № 104.
Протягом І півріччя 2019 року фахівцями Управління та представниками КРМЮ також проведені заходи з педагогічними працівниками, а саме:
1) обласний семінар «Школа волонтера. Координація волонтерської діяльності в закладах освіти» 07 лютого 2019 року;
2) відкрите засідання обласної творчої групи з питання «Система підготовки фахівців соціальної сфери до національно-патріотичного виховання дітей та молоді на засадах соціального партнерства» 12 лютого 2019 року;
3) семінар із педагогічними працівниками Запорізької області в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 13 березня 2019 року;
4) тренінг для координаторів волонтерських груп у закладах освіти 03 квітня 2019 року;
5) тренінг «Кроки до порозуміння» з психологами та педагогічними працівниками Запорізької області 10 квітня 2019 року;
6) семінар «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи» 23 квітня 2019 року;
7) семінар з викладачами права та історії в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 26 квітня 2019 року;
8) тренінг «Разом в громаді – разом в державі» 07 травня 2019 року.
Учасники зустрічей отримали інформаційні плакати та буклети «Отримуй аліменти!», «Зупинимо булінг разом!», «Відповідальним батькам – урядова підтримка», «Поїхати з дитиною за кордон – легко!», «Як протидіяти домашньому насильству?» тощо.
З урахуванням викладеного, Запорізька обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення задля реалізації загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!» рекомендує Головному територіальному управлінню юстиції у Запорізькій області протягом липня-грудня 2019 року спільно з соціальними партнерами проекту ЯМП!, з членами КРМЮ провести правопросвітницькі заходи для учнівської молоді в рамках кампаній проекту ЯМП!.

Голова Запорізької обласної міжвідомчої
координаційно-методичної
ради з правової освіти населення Е.А. Гугнін

Середа, 07 Серпня 2019 14:12 | Переглядів: 63

Новини структурних підрозділів