Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

Про діяльність Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області в напрямку правоосвітньої роботи, її роль у формуванні правової обізнаності громадян та сприянні підвищенню рівня правової культ

Становлення громадянського суспільства, зміни, що відбуваються в суспільно-економічному та духовному житті, в ціннісних орієнтаціях українського соціуму, інтеграція України в європейські структури визначають розвиток громадянського виховання особистості. Проблема розбудови громадянського суспільства, демократичної правової держави безпосередньо пов’язана з розвитком правової свідомості та правової культури. Саме правова культура та правове виховання населення є соціальною гарантією дії верховенства правового закону в суспільстві. Формування правової свідомості і правової культури в нашому суспільстві не відбувалося і не може відбуватися у майбутньому стихійно, саме собою. Воно має бути результатом активної діяльності суспільства, усіх його громадян, кожної особи.

Відповідно до Положення, Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області (далі – КРМЮ) є консультативно-дорадчим органом при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області (далі – Управління), створена з метою узгодження зусиль молодих юристів в утвердженні високої ролі професії юриста в Запорізькій області, координації діяльності, пов’язаної з підвищенням якості підготовки фахівців в галузі права, залучення молодих правників до нормотворчих процесів, правоосвітньої та правовиховної роботи, формування активної позиції нового покоління юристів.
До складу КРМЮ входять представники Управління, а також представники об’єднань молодих юристів та об’єднань студентів, молоді юристи-науковці і практики, викладачі права, студенти-правники, співробітники юридичних клінік, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Членами КРМЮ в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!», з метою підвищення рівня правової обізнаності, популяризації правових знань серед населення та правового виховання дітей та молоді, задля забезпечення молоді практичними вміннями та навичками, а саме: формування критичної свідомості; прийняття свідомого рішення; здійснення вільного вибору; розуміння норм і правил поведінки в суспільстві та поваги до них; знання законів, основних прав людини; спільної праці на благо суспільства; формування особистої відповідальності та громадянського обов'язку; взаєморозуміння та взаємоповага до кожного індивідума, здійснюються просвітницькі заходи.
Так, 19 лютого, 12 березня, 3 квітня, 14 травня, 6 травня 2019 року спільно з фахівцями Управління члени КРМЮ брали участь в організації та проведенні обласних семінарів для методистів районних методкабінетів відділів освіти райдержадміністрацій Запорізької області, що проводилися за ініціативою Центру «Політика і освіта» КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Під час семінарів проведено інформаційні бесіди, в тому числі за темою «Зупинимо булінг разом», «Відповідальне батьківство», «Поїхати з дитиною за кордон легко», «Стоп насильство!», «Я маю право голосу».
У рамках роботи правових лекторіїв при Запорізькій спеціалізовананій школі I-III ступенів №100 Запорізької міської ради, КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум», Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 97 Запорізької міської ради, Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі – інтернат «Орієнтир» Запорізької обласної ради, Запорізькій гімназії № 71 з поглибленим вивченням іноземної мови Запорізької міської ради, Торговому коледжі Запорізького національного університету протягом І півріччя 2019 року проведено понад 60 лекцій, у тому числі з питань «Стоп боулінг!», «Права людини в Інтернеті», «Підліток і Закон».
Окремо слід зазначити, що для забезпечення ефективності національно-патріотичного виховання дітей та молоді, з метою формування в молодого покоління свідомої й активної громадянської позиції та правової свідомості, відповідно до Програми дослідно-експериментальної роботи на 2017-2022 роки, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.04.2018 № 313 «Про проведення експерименту всеукраїнського рівня за темою «Система підготовки фахівців соціальної сфери до національно-патріотичного виховання дітей та молоді на засадах соціального партнерства» на базі навчальних закладів Запорізької області у 2017 – 2022 роках», КРМЮ бере активну участь у проведенні експерименту.
До експерименту залучені і заклади освіти: Запорізький навчально-виховний комплекс № 109 Запорізької міської ради; Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 38 Запорізької міської ради; Навчально виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» № 9 Енергодарської міської ради Запорізької області; Енергодарська багатопрофільна гімназія «Гармонія» Енергодарської міської ради Запорізької області; Новоолександрівська ЗОШ І ІІІ ступенів Запорізького району Запорізької області; КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Талант» Василівської районної ради Запорізької області; КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» ЗОР; КЗ «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» ЗОР; Центр дитячо-юнацької творчості ім. Є.М. Руднєвої відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради; КВНЗ «Запорізький педагогічний коледж» ЗОР; коледж Класичного приватного університету; Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького; Запорізький національний університет.
КРМЮ налагоджено співпрацю з Управлінням молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації; Обласним центр патріотичного виховання молоді; Головним управлінням Національної поліції України в Запорізькій області, центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Обласною науковою бібліотекою, Обласною бібліотекою для юнацтва; громадськими організаціями (Всеукраїнська федерація «Спас», «Центр реформ, демократії та права», «Центр розвитку кар’єри «Професіонали», «Запорізька правозахисна група», «Егіда - Запоріжжя», «Запорізька обласна дитяча скаутська організація «Слідопит». «ЕКО Україна – ЦЕ Я!») та благодійними фондами («Карітас Запоріжжя»).
Результатом цієї співпраці є проведення спільних заходів, семінарів та тренінгів. Так, були підготовлені та проведені наступні методичні заходи для педагогічних працівників: семінар «Школа волонтера. Координація волонтерської діяльності в закладах освіти» (7 лютого 2019 року); тренінги з національно-патріотичного виховання за програмою «З Україною в серці!» (19-21 лютого, 12-14 березня, 26-28 березня 2019 року); тренінги «Кроки до порозуміння» (14-15 лютого та 9-10 квітня 2019 року); семінар «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи» (23-24 квітня 2019 року); освітній хакатон «Разом в громаді – разом в державі» для заступників директорів з виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти (6-8 травня 2019 року); «круглий» стіл на тему «День культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку» для педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти усіх типів (15 травня 2019 року); «круглий» стіл на тему «Культурне різноманіття як умова єдності української держави та суспільства» (17 травня 2019 року); тренінг «Зміст та методика курсу «Громадянська освіта» (4-6 червня та 10-12 червня 2019 року).
Крім того, протягом 2019 року активно здійснювався науково-методичний та організаційний супровід інтелектуальних змагань та масових учнівських заходів.
Для учнівської молоді були підготовлені та проведені такі правоосвітні заходи:
1. Навчальна гра «Країна гідності». у Запорізькому обласному центрі молоді зі студентами вищих навчальних закладів Запоріжжя (22 січня 2019 року);
2. Інформаційна кампанія «СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» (04-15 лютого 2019 року).
3. «Жива бібліотека правознавця» для учнів старших класів у приміщенні Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області (22 березня 2019 року);
4. Інформаційна кампанія «Я маю право голосу!» загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» (березень-квітень 2019 року);
5. Регіональний етап Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!» (травень 2019 року);
6. Півфінал конкурсу «Відкривай Україну» в Запорізькій області в форматі «ОсвітнійХайп» (10 червня 2019 року);
7. Правоосвітні інтерактивні заходи в рамках Програми «Нове правосуддя» для студентів коледжів (Запорізький коледж радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету; Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії; Державний вищий навчальний заклад «Запорізький будівельний коледж», Класичний приватний університет) (лютий – травень 2019 року).
Члени КРМЮ беруть активну участь у науково-практичних конференціях:
1. Міжнародна науково-практична конференція «Рівень ефективності та необхідність впливу суспільних наук на розвиток сучасної цивілізації», м. Львів (22-23 лютого 2019 року);
2. Міжнародна науково-практична конференція «Історія, проблеми та необхідні умови становлення громадянського суспільства в Україні», м. Львів (25-26 лютого 2019 року);
3. «Круглий» стіл на тему «Спільні кроки для покращення доступного середовища в твоєму місті», м. Дніпро (25 – 27 лютого 2019 року);
4. Педагогічна рада відповідно до Програми дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Система підготовки фахівців соціальної сфери до національно-патріотичного виховання дітей та молоді на засадах соціального партнерства», м. Енергодар (26 березня 2019 року);
5. Міжнародна науково-практична конференція «Суспільні науки: історія, сучасність, майбутнє», м. Київ (3–4 травня 2019 року);
6. Тренінг «Попередження булінгу в дитячо-навчальному колективі» (6 травня 2019 року);
7. Круглий стіл «ЗНУ – Україна – Європа: можливості і перспективи інтеграції в єдиний освітній простір» в рамках Днів українсько-польської культури, науки і освіти «Під одним небом» (31 травня 2019 року).
З урахуванням викладеного, Запорізька обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендує Координаційній раді молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області продовжувати протягом 2019 року продовжити реалізацію концепції національно-патріотичного виховання з метою консолідації суспільства та будування демократичної держави, здійснювати правоосвітню діяльність в навчальних закладах, закладах культури за участю громадських організацій, юристів-практиків, фахівців органів виконавчої влади, державних установ.

Голова Запорізької обласної міжвідомчої
координаційно-методичної
ради з правової освіти населення Е.А. Гугнін

 Середа, 07 Серпня 2019 14:03 | Переглядів: 78

Новини структурних підрозділів