Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

Спільне завдання усіх гілок влади району – плідно співпрацювати задля прискорення процесу ремонту доріг

Мережа автомобільних доріг загального користування є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей економіки держави та соціальний розвиток суспільства. Окрім того, з їх експлуатацією, забезпечується рівномірний наземний доступ у різні місця району, області, країни, а також безпечне та надійне переміщення людей і транспортування товарів із належною ефективністю. Від стану автомобільних доріг залежать витрати на перевезення вантажів та пасажирів, рівень цін, певною мірою зайнятість населення та темпи розвитку економіки держави загалом.

Технічний стан автомобільних доріг і мостових споруд України постійно погіршувався внаслідок: недоремонтів, викликаних хронічним недофінансуванням дорожнього господарства; зростаючої високими темпами на деяких напрямках інтенсивності руху, на яку не розраховані наші дороги переважно четвертої категорії; збільшення кількості вантажних транспортних засобів, вагові та габаритні параметри яких перевищують нормативно допустимі для наших доріг.

Закон України від 02.06.2015 № 491-VIII «Про внесення зміни до статті 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення» передбачив розширення можливих напрямків видатків місцевих бюджетів. З урахуванням цих змін передбачено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автодоріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Мережа автомобільних доріг загального користування Гуляйпільського району складає 339,2 км. З них: державного значення - 41,2 км та місцевого значення – 298,0 км, які поділяються на обласні – 135,9 км та районні – 162,1 км.
Питання щодо збільшення коштів на покращення технічного стану автомобільних доріг загального користування за рахунок бюджетів усіх рівнів знаходиться на постійному контролі Гуляйпільської районної державної адміністрації.
Рішенням районної ради від 21.12.2018 року № 9 затверджена Програма розвитку автомобільних доріг загального користування Гуляйпільського району на 2019 рік. Аналогічні програми прийняті по сільським радам.

Станом на 01.08.2019 року місцевими радами району передбачені кошти на проведення ремонту автомобільних доріг загального користування на умовах співфінансування з обласного бюджету у розмірі 50 % в сумі 2 млн. 912,0 тис. грн. В тому числі:
- Полтавська сільська рада – 300,0 тис. грн.;
- Новозлатопільська сільська рада – 500,0 тис. грн.;
- Любимівська сільська рада – 712,0 тис. грн.;
- Приютненська сільська рада – 400,0 тис. грн.;
- Малинівська сільська рада – 500,0 тис. грн.
- Воздвижівська сільська рада – 500,0 тис. грн.

Тобто, з урахуванням коштів обласного бюджету загальний обсяг коштів на ремонт та експлуатаційне утримання доріг комунальної власності заплановано направити 5 млн. 824,0 тис. грн.
Замовником освоєння вищезазначених коштів на дорогах комунальної власності є Державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області», яке визначає їх виконавця в системі електронних закупівель «ProZorro». На даний час процедура закупівлі майже завершена, в першій половині серпня п.р. підрядна організація приступить до виконання ремонтних робіт.

У ході уточнення місцевих бюджетів району буде розглядатися питання щодо збільшення обсягів фінансування на ремонт автомобільних доріг загального користування.
Крім того, у 2019 році за рахунок субвенції з державного бюджету виділено на фінансове забезпечення поточного ремонту (12,5 млн. грн.) і експлуатаційне утримання (4,7 млн. грн.) автомобільної дороги загального користування О081238 Терсянка-Тернувате-Верхня Терса-Залізничне на ділянці, яка проходить по території Гуляйпільського району.

З обласного бюджету на виконання Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Запорізької області на 2019 рік планується профінансувати 561,7 тис. грн. на проектно-вишукувальні роботи на поточний ремонт автомобільної дороги державного значення Т-04-01 Дніпро-Васильківка-Покровське-Гуляйполе-Пологи-Мелітополь (в сторону Пологівського району Запорізької області та Покровського району колишньої Дніпропетровської області).

Крім автомобільних доріг загального користування, які знаходяться за межами населених пунктів, в місті Гуляйполе, селищі Залізничне та селах району проходять дороги комунальної власності, загальна протяжність яких становить 345,7 км.

На даний час міським, селищним та сільськими бюджетами 2019 року на проведення ремонтних робіт на дорогах комунальної власності передбачені кошти на загальну суму 2 млн. 422,310 тис. грн.
Також, у поточному році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад направлено Гуляйпільською міською та Возждвижівською сільською радами на виконання заходів з ремонту та утримання доріг комунальної власності 4 млн. 136 тис. 640 грн.

За матеріалами відділу економічного розвитку, торгівлі та з питань житлово-комунального господарства Гуляйпільської райдержадміністрації

Понеділок, 05 Серпня 2019 15:26 | Переглядів: 73

Новини структурних підрозділів