Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Січень 2021 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Новини

До нелегальних автоперевізників вживатимуться жорсткі заходи реагування

За даними Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Запорізькій області, з початку року на автошляхах та вулицях населених пунктів області зареєстровано 886 дорожньо-транспортних пригод, що на 7,9 % менше проти 955 ДТП в аналогічному періоді 2016 року, у тому числі 264 ДТП з постраждалими, що на 18,7% менше проти 302 ДТП в аналогічному періоді 2016 року.

За цей час у ДТП загинули 32 людини, що на 42% менше ніж за аналогічний період минулого року, коли загинуло 54 людини, травмовано у ДТП 364 людини, що менше на 21% проти 389 осіб в аналогічному періоді минулого року. Такі дані оприлюднено на черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков.

Незважаючи на позитивну тенденцію, зросла кількість ДТП з постраждалими у порівнянні з аналогічним періодом минулого року в Бердянському, Вільнянському, Мелітопольському, Розівському, Чернігівському районах та сел. Кирилівка.

Поширеними видами автопригод з постраждалими залишаються: наїзд на пішохода (43 %), зіткнення (39 %), наїзд на перешкоду (8 %), перекидання (4 %), наїзд на велосипедиста (3 %), що становить 96 % усiх ДТП.

На території Запорізької області (крім м. Запоріжжя) на початок 2016 року було зареєстровано 31 місце концентрації дорожньо-транспортних пригод. Протягом 2016 року проведено 58 перевірок, у результаті яких за станом на 01.01.2017 на території області (крім м. Запоріжжя) зареєстровано 10 МК ДТП, з яких у населених пунктах - чотири, на дорогах загального користування - шість. Орієнтована вартість робіт, необхідних для ліквідації МК ДТП, становить 400 тисяч гривень.

За 5 місяців 2017 року зафіксовано чотири випадки ДТП з постраждалими з вини водіїв автобусів, виявлено один випадок керування автобусом у нетверезому стані та один випадок - у стані наркотичного сп’яніння.

Проблемне питання у сфері автомобільного транспорту - нелегальні перевезення пасажирів, що негативно впливають на стан безпеки пасажирських перевезень.

З метою підвищення рівня якості послуг при перевезенні пасажирів, безпеки дорожнього руху при експлуатації автомобільного транспорту, створена робоча група з питань проведення моніторингу стану обслуговування приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування. З початку 2017 року проведено 11 моніторингів та складено 32 акти про порушення перевізниками законодавства про автомобільний транспорт. На сайті обласної державної адміністрації розміщено «чорний список» водіїв автобусів, які порушують вимоги безпеки перевезень та відмовляють у пільговому проїзді.

У весняно-літній період загострюється питання збереження доріг від руйнування перевантаженим транспортом. У Запорізькій області працюють два пересувних пункти габаритно-вагового контролю, яких недостатньо для здійснення в повному обсязі заходів щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг. На теперішній час обдержадміністрацією відпрацьовується механізм придбання пересувних комплексів габаритно-вагового контролю за рахунок коштів обласного бюджету.

З метою забезпечення безпеки на дорогах області облдержадміністрацією проводиться робота щодо покращення стану доріг та створення безпечних умов дорожнього руху.

У рамках Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Запорізької області на 2017 рік в обласному бюджеті передбачено: 3 млн. грн. - на фінансування будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро, 15 млн. 293 тис. 774 грн. - на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування місцевого значення, 19 млн. 836 тис. 226 грн. - на поточний ремонт доріг державного значення.

Запорізька область бере участь в експерименті щодо фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування за рахунок митних зборів. Кошти будуть спрямовані на поточний середній ремонт доріг державного значення. Вже отримано 163 млн. грн.

Кошти на будівництво, ремонт і утримання доріг загального користування закладені в держбюджеті (експлуатаційне утримання - 129 млн. грн., поточний ремонт - 71 млн. грн., будівництво автомагістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжя - 250 млн.грн.).

За результатами розгляду цього питання надано протокольні доручення.

Зокрема, Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації активізувати заходи по боротьбі з нелегальними перевезеннями пасажирів автомобільним транспортом та моніторинг стану дотримання автомобільними перевізниками законодавства; забезпечити жорстке реагування до перевізників, водії яких скоїли дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими або здійснювали керування автобусом у стані сп’яніння.

Аналогічне завдання поставлено головам райдержадміністрацій, міським головам та головам об’єднаних територіальних громад на підвідомчих територіях.

Крім цього, Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області рекомендовано посилити контроль за станом безпеки дорожнього руху на автошляхах області, активізувати проведення заходів, спрямованих на зменшення рівня аварійності та тяжкості її наслідків; продовжити разом зі Службою автомобільних доріг у Запорізькій області роботу щодо ліквідації місць концентрації ДТП.

Управлінню Укртрансбезпеки у Запорізькій області доручено посилити контроль за здійсненням перевезень пасажирів автоперевізниками без дозвільних документів, відправленням автобусів з місць, які не передбачені умовами договору на обслуговування маршрутів загального користування та за дотриманням автоперевізниками вимог законодавства про перевезення пасажирів пільгової категорії; посилити спільно зі Службою автомобільних доріг у Запорізькій області та ДП «Запорізький облавтодор» здійснення габаритно-вагового контролю за рухом великовагових транспортних засобів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюПонеділок, 10 Липня 2017 12:49 | Переглядів: 507

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання