Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

Оновлена Програма збереження культурної спадщини дозволить включити нові об’єкти до туристичних маршрутів

Під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини. У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Вільнянської райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, комунальних закладів, громадських організацій, на які покладені функції з охорони нерухомої культурної спадщини регіону.

Владислав Мороко поінформував членів Консультативної ради про розроблений Департаментом проект Програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини Запорізької області на 2019-2023 роки. Так, до Програми включено заходи з дослідження, інвентаризації, паспортизації та популяризації пам’яток археології, історії, монументального мистецтва, визначення меж пам’яток та їх зон охорони. Реалізація заходів Програми дозволить зберегти багату історико-культурну спадщину Запорізького краю та включити нові об’єкти до регіональних та міжнародних туристичних маршрутів.

Про результати проведеної інвентаризації та паспортизації об’єктів археологічної спадщини, розташованих в охоронній зоні Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», доповіли генеральний директор заповідника Ярослав Михайлов та директор Мелітопольського районного центру охорони культурної спадщини і туризму Юлія Панасенко.

Директор Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини Артур Середін та начальник відділу культури і туризму Вільнянської райдержадміністрації Олена Лук’янчук поінформували присутніх про підсумки проведеної інвентаризації та паспортизації об’єктів археології, розташованих на території Антонівської, Московської сільрад та Петромихайлівської ОТГ Вільнянського району.

Рішенням Консультативної ради визначено об’єкти, запропоновані до занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини за видом археологія та категорією місцевого значення.

Крім цього, на засіданні Консультативної ради розглянуто актуальні питання обліку пам’яток археології Національного заповідника «Хортиця». Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, який визначено органом охорони культурної спадщини в області в частині пам’яток археології, історії та монументального мистецтва, й надалі здійснюватиме передбачені чинним законодавством України заходи з охорони, захисту, збереження та популяризації нерухомої культурної спадщини Запорізького краю.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюПонеділок, 04 Березня 2019 13:46 | Переглядів: 221

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання