Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Січень 2021 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Новини

Майже половину боргів із зарплатні ліквідовано за сприяння облдержадміністрації

Стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області у 2017 році було розглянуто під час наради, що відбулася під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення – начальник управління праці та зайнятості ОДА Ірина Разуваєва, нині діють обласна та територіальні комісії з питань погашення боргів із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З початку цього року на підприємствах-боржниках, керівники яких звітували комісії, працівникам повернуто борги із заробітної плати в сумі 53 млн. грн.

Головним управлінням Держпраці в Запорізькій області в поточному році перевірено 40 підприємств, де мали місце борги із заробітної плати. Всім керівникам цих підприємств видано приписи щодо усунення виявлених порушень. Із їх числа 15 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу (510-850 грн.).

Завдяки вжитим заходам загальна сума заборгованості із заробітної плати по області за січень-квітень цього року скоротилася на 19,9 млн. грн. або на 29%, і на 1 травня складала 48,3 млн. грн. Борги перед працівниками економічно активних підприємств зменшилися на 23,4 млн. грн. або на 43% і становили 31,3 млн. грн.

Як наголосила посадовець, насамперед скорочення заборгованості обумовлене погашенням боргів перед працівниками структурних підрозділів ВАТ «Запоріжжяобленерго». Цього було досягнуто завдяки безпосередній участі голови облдержадміністрації та послідовній роботі Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА щодо врегулювання з НКРЕ питання прийнятного алгоритму платежів для ВАТ «Запоріжжяобленерго». Адже на початок 2017 року борги цього підприємства становили 32,7 млн. грн. або майже половину всієї заборгованості по області.

За станом на 1 травня цього року найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств області залишалися підприємства державного сектору економіки: ДП «Запорізький облавтодор» із сумою заборгованості в 12 структурних підрозділах 3,8 млн. грн.; ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» - 3,7 млн. грн., ДП «Мелітопольский завод «Гідромаш» - 2,6 млн. грн.

Борги на підприємствах області, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом, порівняно з початком 2017 року зросли на 3,5 млн. грн. або на 26 %. На 01 травня загальна сума складала 16,9 млн. грн. Серед цієї статистичної групи суб’єктів господарювання 78% (13,2 млн. грн.) боргів припадало на шість підприємств державного сектору економіки. Серед них: ЗДП «Кремнійполімер» (7,2 млн. грн.), ЗДП «Радіоприлад» (3,6 млн. грн.), ДП «Хлібна база № 74» (1,2 млн. грн.) тощо. Загалом по області на 1 травня 2017 року на підприємствах державного сектору економіки було зосереджено 27,1 млн. грн. або 56% від загальної суми заборгованості по області. На підприємства приватної форми власності припадало 19,1 млн. грн. або 40 %, комунальної власності – 2,1 млн. грн. або 4 % від загальної суми боргів.

Оскільки розв’язання проблем більшості державних підприємств, як економічно активних, так і банкрутів залежить від прийняття рішень на державному рівні, Костянтин Бриль надав доручення підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації органами місцевого самоврядування повноважень у частині здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. Також глава області звернув увагу міських голів міст обласного значення та голів об’єднаних територіальних громад на необхідність вжиття заходів для реалізації контрольних функцій у сфері праці, зокрема визначення структурних підрозділів і посадових осіб, відповідальних за здійснення цих повноважень.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюВівторок, 13 Червня 2017 16:21 | Переглядів: 593

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання