Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Листопад 2020 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24  
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

До лісових масивів та лісопаркових зон у пожежонебезпечний період обмежено доступ

З настанням спекотного періоду актуалізується питання масових пожеж. У зв’язку з цим на черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів і сільгоспугідь у весняно-літній період 2017 року. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков.

За інформацією Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, для оперативного реагування на гасіння пожеж в області цілодобово на оперативному чергуванні знаходяться 340 рятувальників та 90 одиниць пожежної і спеціальної техніки, в тому числі два катери типу річка-море з плавучими мотопомпами для гасіння пожеж у плавневій зоні р. Дніпро.

У підрозділах проведено додаткові технічні огляди та доукомплектування пожежно-рятувальної техніки, забезпечено постійну готовність автомобілів підвищеної прохідності з великим запасом води. Створено необхідні резерви пально-мастильних матеріалів для реагування на пожежі в природних екосистемах. Організовано чергування пожежно-рятувального відділення на території Національного заповідника «Хортиця».

За інформацією ГУ ДСНС України у Запорізькій області, з початку 2017 року в природних екосистемах області виникло 454 пожежі на загальній площі 111 га (за 2016 рік - 184 пожежі на площі 361 га).

Основними причинами виникнення пожеж стають необережне поводження населення з вогнем, неконтрольоване випалювання сухої рослинності та її залишків на сільгоспугіддях, у лісових смугах, на ділянках уздовж автомобільних доріг та залізниць.

За даними Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, на території області загальна площа лісового фонду становить 76,8 тис. га, в тому числі вкритих лісом - 36,3 тис. га. З початку 2017 року в лісах сталося 14 лісових пожеж, пройдена вогнем площа склала 20,64 га.

Наявної пожежної техніки в лісогосподарських підприємствах області не вистачає для надійного захисту лісового фонду області. Через відсутність бюджетного фінансування лісогосподарських підприємств нема можливості проводити в повному обсязі заходи з охорони лісів від пожеж. Фактична чисельність лісової охорони складає 50% від необхідної кількості.

На теперішній час у лісогосподарських підприємствах області діє п’ять лісових пожежних станцій, також у лісництвах створені добровільні пожежні дружини. На території лісового фонду області розташовані п’ять пожежно-спостережних веж.

Загалом у лісогосподарських підприємствах області пожежна техніка налічує: 11 пожежних автомобілів, три автомобілі з цистернами, пристосованими для пожежогасіння, чотири пожежні модулі, п’ять автомобілів підвищеної прохідності, 10 мотопомп, 38 тракторів з плугами та дисковими боронами, які можна додатково задіяти під час гасіння лісових пожеж.

Пункти зосередження протипожежного обладнання в лісогосподарських підприємствах області укомплектовані на 55 %.

У лісогосподарських підприємствах резерв паливо-мастильних матеріалів для ліквідації лісових пожеж складає 3977,08 літра бензину та 3936,28 літра дизельного пального.

За станом на 23.05.2017 створено 49 км мінералізованих смуг, на 65 км проведено догляд за мінералізованими смугами, перекрито вісім позапланових доріг, державною лісовою охороною проведено 28 рейдів по виявленню порушників протипожежної безпеки.

Від стану пожежної безпеки залежить функціонування магістральних повітряних ліній електропередач, що проходять територією області.

На балансі Запорізьких магістральних електричних мереж перебувають 1545,62 км повітряних ліній електропередач напругою 330-750 кВ.

Пожежі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач напругою 330-750 кВ можуть призвести до аварій цих ліній та порушення роботи Об’єднаної енергетичної системи України, відключення споживачів, спричинити виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, загрози для здоров’я і життя людей.

За результатами розгляду питання комісія вирішила доручити керівникам територій: забезпечити цілодобовий моніторинг природних екосистем на підпорядкованих територіях; організувати контроль щодо недопущення випалювання лісосмуг; створити резерв паливо-мастильних матеріалів для ліквідації пожеж; організувати перевірку готовності відомчих, місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, лісових пожежних станцій, що знаходяться у сфері управління; забезпечити ліквідацію звалищ сміття, побутових і виробничих відходів у лісах, лісозахисних смугах і на прилеглих до них територіях, в охоронних зонах повітряних ліній електропередач напругою 330-750 кВ та категоричну заборону випалювання сухої рослинності.

На Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації покладено завдання організувати цілодобовий моніторинг сільгоспугідь області; провести перевірки підготовки до збиральних робіт техніки, полів, зернотоків, складів паливо-мастильних матеріалів, насіннєвого фонду та мінеральних добрив, стану вибухопожежної безпеки та охорони праці на хлібоприймальних та хлібопереробних підприємствах, готовності пожежно-рятувальних підрозділів агропідприємств.

Головному управлінню Державної служби надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області рекомендовано: забезпечити цілодобовий моніторинг природних екосистем області; провести перевірки протипожежного стану місць збору, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції; провести спільні навчання з підрозділами Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства щодо гасіння лісових пожеж.

Головному управлінню Національної поліції у Запорізькій області рекомендовано в пожежонебезпечний період тимчасово обмежувати доступ громадян, у тому числі на транспортних засобах, до лісових масивів та лісопаркових зон; організувати патрулювання нарядів поліції в місцях масового відпочинку людей у лісопарковій зоні.

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства також має забезпечити введення тимчасових обмежень на відвідування населенням лісів та в’їзд до них автотранспортних засобів у період встановлення високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки.

На Державну екологічну інспекцію в Запорізькій області та Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладено контроль та забезпечення притягнення до відповідальності осіб, винних у спалюванні рослинності в заплавах річок, стерні, сухостою та сміття на сільгоспугіддях і присадибних ділянках.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюСереда, 31 Травня 2017 12:50 | Переглядів: 557

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання