Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Консультації Міністерства юстиції України

Громадські радники – рушії позитивних правових змін

«Громадські радники» - одна із правопросвітницьких ініціатив, що активно реалізується цієї осені Мін’юстом. На меті цієї кампанії стоїть створення команди активних правових волонтерів, які мають за плечами багаж правових знань та навичок, при цьому зовсім неважлива юридична освіта. Так, громадським радником може стати кожен небайдужий громадянин, котрий пройшов спеціальне навчання та отримав відповідне свідоцтво, що підтверджує володіння базовими правовими знаннями. Наразі в Україні створена організація «Асоціація громадських радників України», що об’єднує 137 діючих радників.
Спільнота українських громадських радників активно підтримується Міжнародним фондом «Відродження», Українською фундацією правової допомоги та Координаційним центром з надання правової допомоги. Адже питання створення інституту громадських радників надзвичайно важливе на сьогодні. Все пояснюється тим, що доступ до професійної юридичної допомоги в обласних центрах та великих містах досить високих, проте віддалені містечка і населені пункти сільського типу не мають змоги проконсультуватися зі спеціалістом достатньої кваліфікації. Але потреба у вирішенні правових питань залишається.
На допомогу громаді приходять радники – люди з достатнім рівнем довіри та базовими знаннями у сфері правознавства. Вони у змозі детально вивчити наявну проблему та перенаправити її до компетентної інституції. Окрім цього, громадські радники можуть надати детальну правову консультацію, що допоможе громадянину вирішити проблемне питання самостійно. Це говорить про те, що спільнота громадських радників – лідерів своїх громад, є надважливим інструментом у напрямку знищення правової ізоляції.
Слід звернути увагу, громадський радник – це не професіональний юрист, котрий має досвід роботи у правовій сфері, він не представляє інтереси громадян у судах та не має змоги вирішити складне юридичне питання. Однак громадський радник може виступати своєрідним путівником – він має розуміння, в яку інституцію направити громадянина з його проблемою, розповість про алгоритм дій та допоможе розібратися з незрозумілими документами. Таким чином, громадські радники – невід’ємні помічники громадян та рушії позитивних змін у містах та селах.

Головний спеціаліст сектору Коновалова О. С.
зв’язків з громадськістю ГТУЮ
у Запорізькій області

Четвер, 07 Листопада 2019 14:43 | Переглядів: 126

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання