Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Консультації Міністерства юстиції України

Я МАЮ ПРАВО!

Як протидіяти торгівлі людьми й не стати жертвою злочинців

Щотакеторгівля людьми?


У статті 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» зазначено, що торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Як вербують торгівці людьми?
Вербувальники зазвичай використовують особисті зв’язки або фальшиві рекламні оголошення у місцевій пресі, нелегальні кадрові агенції та веб-сайти з працевлаштування. Посередниками у вербуванніможуть стати і ті, кому Ви довіряєте – знайомі, приятелі, сусіди, а інколинавітьдрузіабородичі. Часом вони й самі не знають, якиминасправдіможуть бути наслідкивашоїподорожі.

Як убезпечити себе під час працевлаштування за кордоном?
Для легального працевлаштування за кордоном окрім закордонного паспорту, трудової угоди та дозволу на роботу виповинніматиробочувізу. Пам’ятайте, що трудовадіяльність за туристичною, діловою (бізнес) або гостьовою візою є порушенням закону країниперебування. Як правило, виїхати за кордон за туристичною чи гостьовою візою і вже за кордоном переоформитиїї на робочу неможливо.
Погоджуючись на нелегальне працевлаштування Ви можете потрапити у небезпечну ситуацію трудової експлуатації та стаєте незахищеними відзловживань з боку роботодавця. 
Якщо Ви вирішили скористатися послугами фірми-посередника, перевірте її легальність на веб-сторінці Державної служби зайнятості України http://www.dcz.gov.ua або у Єдиному державному реєстріюридичнихосіб, фізичнихосіб-підприємців та громадськихформувань https://online.minjust.gov.ua.
У жодному разі не погоджуйтеся надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’юзі співробітниками консульства.
Переговори та укладання договору ізагенцією з посередництва при працевлаштування намагайтесь не вести наодинці з агентом. Запросіть із собою взяти участь у переговорах свою довірену особу.
Обов’язково ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у відповідній країні призначення; у більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві.
Також, обов’язково запитайте свого закордонного роботодавця про медичнеобслуговування та соціальний захист, на які Ви можете сподіватись. Пам’ятайте, що роботодавці мають обов’язки по відношенню до своїхпрацівників.
Крім того, запишітьконтактнуінформаціюорганізацій, якіможутьдопомогти вам захиститисьвідзловживань. Цей перелік контактної інформації має включати консульства України за кордоном та, якщоможливо, урядові та неурядові організації, які займаються захистом прав мігрантів у відповідній країні призначення. Негайнозв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

Куди звернутись за допомогою особам, які постраждали від торгівлі людьми?
У пункті 11 постанови Кабінету Міністрів Українивід 22.08.2012 № 783 «Про порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидіїт оргівлі людьми» зазначено, що у разі коли особа постраждала від торгівлі людьми за кордоном, вона може звернутися за допомогою до дипломатичного представництва України в державі, в якій вона перебуває.
Дипломатичне представництво України за кордоном сприяєповерненнюгромадян України, постраждалих від торгівлі людьми.
Крім того, в статті 18 розділу V Закону України «Про протидіюторгівлі людьми» зазначено:
1. Дипломатичні представництва та консульські установи України у разі необхідності забезпечують громадян Українивідповідними документами для повернення в Україну, надають необхідну консультаційну і правову допомогу та вживають необхідних заходів щодо їх повернення в Україну.
2. У разі відсутності у громадян України, які постраждали від торгівлі людьми, коштів для повернення в Україну дипломатичні представництва та консульські установи України сприяють поверненню їх в Україну.
Пам’ятайте, що торгівля людьми – явище, яке існує в усіх країнах. Потрапити у небезпечну ситуацію може будь-хто. Володіння інформацією про сучасне рабство може допомогти Вам у скрутній ситуації. Будьте обізнаними та пильними.
Для отримання додаткової правової консультації звертатися до Єдиного контакт-центру за номером 0 800 213 103.

Спеціаліст відділу організаційної
роботи, документування та контролю
Головного територіального управління
юстиції у Запорізькій області                                            А.А.Коваленко

Середа, 18 Вересня 2019 09:56 | Переглядів: 165

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання