Офіційний сайт Гуляйпільської районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Консультації Міністерства юстиції України

«Шлюб за добу» у Запоріжжі

Кабінетом Міністрів України з метою апробації європейських стандартів, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану 13.07. 2016 року прийнято розпорядження№ 502-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу».
Наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2016 № 2247/5 «Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу» для забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб установлено порядок та дії працівників відділів державної реєстрації шлюбу під час реалізаціх пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу.
Відповідно до вищезазначених нормативно-правових актів послуга з організації проведення державної реєстрації шлюбу за обраним заявниками місцем у визначені ними строки надається суб’єктом господарювання – юридичною особою публічного права.
У місті Запоріжжі такими суб’єктами господарювання є: Запорізька обласна філармонія Запорізької обласної ради; Запорізький академічний обласний українсько-драматичний театр ім.В.Г.Магара; позашкільний навчальний заклад «Комунарський районний центр молоді та школярів»; комунальний заклад «Центр надання послуг»; Запорізька філія ДП «ЦОІ»; Палац кільтури «Хортицький».
Замовник (громадяни, наречені) звертаються до Виконавця (суб’єкта господарювання) та укладають договір про надання послуги з організації проведення державної реєстрації шлюбу. Договором визначається дата і час надання послуги та місце надання послуги.
Замовники (громадяни) подаютьВиконавцютакідокументи: паспорт громадянинаУкраїни, паспортний документ іноземцяабо документ, щопосвідчує особу без громадянства. У разі,якщоЗамовником є іноземець, додається документ, щопідтверджуєзаконністьйогоперебування на територіїУкраїни.
У разіякщоЗамовникиабо один з них ранішеперебували у шлюбі – документи, щопідтверджуютьприпиненняпопередньогошлюбуабовизнанняшлюбунедійсним ( свідоцтво про розірванняшлюбу, рішення суду про розірванняшлюбу, про визнанняшлюбунедійсним, яке набрало законноїсили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновоквідділудержавноїреєстраціїактівцивільного стану про анулювання актового запису про шлюбу, який є недійсним, тощо).
Документи, які складенііноземноюмовою, подаються разом з їх перекладами українськоюмовою, засвідченими в установленому порядку.
Документи про сплату державного мита та про сплатуплатнихпослуг, щонадаютьсявідділомдержавноїреєстраціїактівцивільного стану, додаються до заявки обов’язково.
Виконавець виготовляє копії представлених документів та своєчасно подає разом із заявкою на проведення державної реєстрації уповноваженому працівнику відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Виконавецьзабезпечуєсвоєчаснеприбуттяуповноваженогопрацівникавідділудержавноїреєстраціїактівцивільного стану для наданняпослуги.
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану забезпечує невідкладне опрацювання заявки на проведення державної реєстрації шлюбу та договору про надання послуги з організації проведення державної реєстрації шлюбу, укладеного між заявниками та організатором державної реєстрації шлюбу.
Працівники відділудержавної реєстрації актів цивільного стану після прийняття заявки на проведення державної реєстрації шлюбу здійснюють перевірку у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян відомостей про сімейний стан осіб, які бажають зареєструвати шлюб,складають заяву про державну реєстрацію шлюбу та заяви на отримання платних послуг.
Під час проведення державної реєстрації шлюбу у місці та у час, які визначені у заявці організатора державної реєстрації шлюбу, працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану забезпечують підписання заявниками заяви про державну реєстрацію шлюбу та заяв на отримання платних послуг; ознайомлюють наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків, обов’язком повідомити один одного про стан свого здоров’я, попереджають наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для реєстрації шлюбу та інформують щодо можливості здійснення ними медичного обстеження. Також відділ державної реєстрації актів цивільного стану організовує та надає платні послуги.
На теперішній час у рамках Пілотного проекту проводять реєстрацію шлюбу всі відділи державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі. У 2019 році відділами державної реєстрації актів цивільного стану міста Запоріжжя вже зареєстровано у рамках пілотного проекту 435 шлюбів. З моменту запровадження у місті Запоріжжі скористалися такою послугою 1323 пари.
Контактні телефони, по яким можна з’єднатися з організаторами – 0978215202; 0667800427; 0676123224; 0971122776; 0976044814; 0674255833.
Будь ласка, запрошуємовсіхбажаючихзареєструватишлюб за добу!

Заступник начальника відділу
державної реєстрації актів
цивільного стану Управління
державної реєстрації Головного
територіального управління
юстиції у Запорізькій області                                                С.Г.Усенко

Середа, 18 Вересня 2019 09:53 | Переглядів: 358

Новини структурних підрозділів

Корисні посилання